Oplavus Telekom İletişim

Haberler

BTK, kısa mesaj arabağlantı ücretlerinde yaklaşık yüzde 75 oranında indirime gitti.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), kısa mesaj arabağlantı ücretlerinde yaklaşık yüzde 75 oranında indirime gitti. Mesaj başına Avea için 1,87 kuruş olan arabağlantı ücreti 0,47 kuruşa, Vodafone için 1,73 kuruştan 0,43 kuruşa, Turkcell için ise 1,70 kuruştan 0,43 kuruşa düşürüldü.

BTK internet sitesinde yer alan kurul kararında, kısa mesaj (SMS) sonlandırma ücretlerinin değişen pazar şartları çerçevesinde gözden geçirilmesi ihtiyacı ortaya çıktığı belirtildi.

İşletmecilerin, kendi şebekelerinde sonlandırılan çağrılar için diğer işletmecilerden talep ettikleri sonlandırma ücretinin yüksek olmasının, çağrı gönderen işletmecilerin maliyetlerinin yükselmesine neden olduğu kaydedilen kararda şöyle denildi:

"Bu nedenle, sonlandırma ücretlerinin düzenlenmesi, işletmecilerin piyasada rekabet edebilecek noktaya gelmeleri, abonelerine farklı ve kaliteli hizmetler sunabilmeleri, ücretlerdeki düşüşün son kullanıcı tarifelerine yansıması ve nihai olarak tüketicilerin daha uygun fiyatlar ile hizmet alabilmelerinin sağlanması yoluyla tüketici refahının artırılması bakımından önem arz etmektedir."

BTK tarafından onaylanan tarifeye göre, daha önce kısa mesaj başına Avea için 1,87 kuruş olan arabağlantı ücreti 0,47 kuruşa, Vodafone için 1,73, Turkcell için 1,70 kuruş olan arabağlantı ücretleri ise 0,43 kuruşa düşürüldü.

BTK kararında, Turkcell'in SMS çağrı başlatma, çağrı sonlandırma ücreti 0,43 kuruş, on-net çağrı ücretleri ise 0,73 kuruş olarak belirlendi.

Söz konusu ücretler 1 Temmuz 2013'ten itibaren geçerli olacak.

 

Bölgesel Acentelik Başvurunuzu Yaptınız mı?

En az 5 senelik bilgisayar ya da internet şirketi iseniz, telekom sektöründe açılım yapmak ve yeni ürün ve hizmetler pazarlamak istiyorsanız info@oplavus.net adresine ACENTELİK BAŞVURUSU konu başlığı ile şirket bilgilerinizi ve en önemlisi de konumuzu ayrıntılı olarak belirten bir e-posta gönderebilirsiniz. Oplavus Telekom Genel Merkezi, bulunduğunuz bölgedeki acentelik durumu ile ilgili bir önçalışma yaparak olumlu ya da olumsuz size 24 saat içinde sonuç bildirimi gerçekleştirecektir.

 

Çözüm Ortaklıkları Verilmeye Başlandı

Teknik altyapı güncellemeleri nedeniyle askıya alınan çözüm ortaklığı sistemi 1 Ocak 2013 itibari ile hizmete başlamıştır. Çözüm ortaklarımız, Oplavus Telekom tarafından geliştirilmiş online hakediş sistemi ile her türlü satış anı ve satış sonrası desteği Oplavus Telekom Genel Merkezi'nden tedarik ediyorlar. Böylece siz sadece müşterilerinize SES ya da SMS hizmetini katma değerli ürünleriniz ile beraber sunabiliyor, faturalandırma, teknik destek gibi konuları Oplavus Telekom sizin için üstleniyor. Üstelik hakediş sistemi ile tümleşik sistemler üzerinden müşterilerinizin kullandığı hizmetlere ait hakediş bedelleriniz aylık olarak belirttiğiniz banka hesap numaralarına düzenli bir şekilde aktarılıyor.

 

Ege Bölgesi Yetkili Acenteliği

Master Bilişim, 12 Aralık 2012 tarihi iibari ile Ege Bölgesinde Oplavus Telekom'u Yetkili Acente statüsü ile temsil yetkisi kazanmıştır. Oplavus Telekom ile Master Bilişim arasında imzalanan protokole istinaden yetki belgesini ibraz etmek suretiyle her türlü teklifi sunabilir ve bu tekliflere istinaden sözleşmeler imzalayabilirsiniz.

 

Akdeniz Bölgesi Yetkili Acenteliği

AyfaNet Bilgisayar, 12 Aralık 2012 tarihi iibari ile Ege Bölgesinde Oplavus Telekom'u Yetkili Acente statüsü ile temsil yetkisi kazanmıştır. Oplavus Telekom ile AyfaNet Bilgisayar arasında imzalanan protokole istinaden yetki belgesini ibraz etmek suretiyle her türlü teklifi sunabilir ve bu tekliflere istinaden sözleşmeler imzalayabilirsiniz.

 

Acentelik Dönemi Başladı

Bölgesel Acentelikler, coğrafi şartlar gereği daha esnek hareket alanı ve sıcak pazarlama yeteneği olan ekipleri önettikleri için Oplavus Telekom Genel Merkezi ile gerçekleştireceğiniz görüşmelerden daha kısa sürede teklif alabilir; sözleşme imzalayabilirsiniz. Sunulan teklifler ve imzalana sözleşmeler Oplavus Telekom web sitesinden dijital olarak imzalanmaktadır. Dolayısıyla acenteleerimizin verdiği taahhütlere %100 güvenebilirsiniz.

 

Ses Hizmetleri

Sms Servisi

Haber Listesi

Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak istemiyorsanız aşağıdaki formu sms listemizden çıkmak için kullanabilirsiniz.

Referanslar

Bazı Referanslarımız
      
 

 

OPLAVUS Teknoloji Telekomünikasyon Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Tarafından Yetkilendirilmiş STH İşletmecisidir. BTK tarafından yetkilendirilmiş ve denetlenmekte olan bir STH ve İSS İşletmecisidir.